Help Our Work
Help Our Work
DONATE

رقابت عکاسی برای نمایشگاه برابری جنسیتی در بخش صحت

اشاره: نهاد پنجاه- پنجاه جهانی صحت ( Global Health 50/50) قرار است رقابت عکاسی را برای یک نمایشگاه در راستای برابری جنسیتی در بخش صحت برگزار کند. این یک اعلان تجارتی است که از سوی رسانه‌ی رخشانه منتشر شده است.

ما خرسندیم که مجموعه نهاد گلوبل هیلت ۵۰/۵۰، نمایشگاه نمایندگی-جنسیتی را برگزار کرده و روز جهانی همبستگی زنان(هشت مارچ) را تجلیل ‌می‌کند.

 علاقمندان می‌توانند آثار خود را از ۸ مارچ تا ۲۳ اپریل ارسال نمایند. 

Global Health 50/50 که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده است، یک مجموعه تحقیقاتی متشکل از فمینیست‌ها، داکتران، دانشمندان، کارشناسان سیاست و پالیسی هستند که در پیشبرد برابری جنسیتی در سلامت جهانی تمرکز دارد. پس از دو مجموعه عکاسی موفق در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ما به گسترش برابری و نابرابری جنسیتی در بخش صحت در سال  2023 می‌رسیم. اکنون ما هر نوع آثار تصویری رسانه‌ای را می‌پذیریم. در جهان وابسته به هم، تصاویر نقش حیاتی در شکل‌دهی به واقعیت‌های ما و ایجاد تغییرات الهام ‌بخش دارند.

اخیرآ با درنظرداشت عقب‌گرد در برابری جنسیتی، در نتیجه تأثیرات نابرابری همه‌گیری کرونا، جنگ، قحطی، فاجعه‌های طبیعی و عقب‌نشینی حقوق استقلال بدنی؛ هدف ما این است که با نمایش افکار از سراسر جهان به این گفت‌وگو کمک کنیم. ما افراد و گروه‌ها را از سراسر جهان دعوت می‌کنیم تا دیدگاه خود را در مورد اینکه برابری یا نابرابری جنسیتی چگونه است به اشتراک بگذارند.

نمایشگاه بر چهار بخش متمرکز می‌باشد:

  1. جنسیت (عدم) برابری و سلامت.
  2. جنسیت (در) برابری در کار.
  3. برابری جنسیتی و سلامت جهانی؛ و
  4. جنسیت (عدم) برابری و سلامت جنسی و حق باروری 

هیاتی داوران متشکل از کارشناسان بین‌المللی در زمینه عکاسی، فرهنگ بصری و جنسیتی  خواهند بود و سلامت جهانی مجموعه‌ای ]آثار[ را انتخاب می‌کنند  که در نمایشگاه آنلاین ما و همچنین در «سلامت جهانی» نمایش داده شود.

از میان تصاویر، یک تصویر با جایزه ۵۰۰ پوند در نظر گرفته خواهد شد. 

مسابقه سال ۲۰۲۱ با تاثیرگذارترین گزارش تصویری در روزنامه گاردین برگزار شد. 

در سال ۲۰۲۳ ما در نظر داریم با یک رسانه‌ی بین‌المللی همکار شویم و با تاثیرگذارترین انتشارات پیام‌های مجموعه‌ای آثار و هنرمندان در «این ابتکار (عدم) برابری جنسیتی سال ۲۰۲۳ » را به نشر برسانیم.  

علاقمندان می‌توانند از طریق لینک زیر آثار خود را ارسال نمایند. معلومات بیشتر در این لینک موجود است. 

https://zealous.co/globalhealth5050/opportunity/This-is-Gender-In-Equality/