Help Our Work
Help Our Work
DONATE

هیات امنای رسانه‌ی رخشانه

رسانه‌ی رخشانه در ماه می ۲۰۲۲ میلادی به عنوان یک شرکت در بریتانیا ثبت شد. اکنون به کمیسیون خیریه درخواست داده است تا با هیات امنایی که شامل اعضای زیر است، به یک موسسه خیریه ثبت و تبدیل شود:

سارا وارد لیلی

رییس بورد

سارا وارد لیلی ایم بی ای (Sarah Ward-Lilley MBE) سردبیر سابق بی‌بی‌سی است که در آن عضو هیات خبر بود و مدیریت استعداد یا talent management را رهبری می‌کرد. قبل از آن، او تمام دفاتر خارجی بی‌بی‌سی را مدیریت می‌کرد و معاون بخش خبر بود. او یک رییس با تجربه خیریه و همچنین یک مربی اجرایی، میانجی محل کار و متخصص در سلامت روان است.

کارو کریل

هیات امناء

کارو کریل (Caro Kriel) مدیر عامل بنیاد تامسون، موسسه خیریه‌ی که با آموزش، مشاوره و راه‌حل‌های تجاری برای رشد پایدار از خبرنگارانی که در مکان‌های چالش برانگیز دنیا کار می‌کنند، حمایت می‌کند. او که برنده‌ی جایزه با بیش از ۲۰ سال روزنامه‌نگار و سرمقاله نویس است. برای برندهای رسانه‌ای بزرگ مانند AP، Sky News و CNN کار کرده است.

لیزا میشل

هیات امناء

لیزا میشل (Lisa Mitchell ) یک ویراستار خبر با تجربه است که اکنون در بنگاه خبررسانی نیروهای بریتانوی یا British Forces Broadcasting Service ، فرایند تحول دیجیتال و یا Digital Transformation را رهبری می‌کند. او قبلاً مدیر تولید در PA Media، مدیر تحریریه جهانی در استارت آپ ویدیویی Oovvuu و سردبیر اخبار در بی بی سی بود.

شروتی میهروترا

هیات امناء

شروتی میهروترا (Shruti Mehrotra ) بیش از ۲۰ سال تجربه در ارائه سرمایه گذاری‌های با تاثیر بالا در تجارت دارد. او به‌عنوان مشاور ویژه سه رییس دولت خدمت کرده است. خانم شروتی با تونی بلر، نخست‌وزیر سابق بریتانیا برای توسعه کارش در مشاوره به رهبران اصلاح‌طلب کار کرده است و اخیراً ابتکارات استراتژیک برای خانواده و صندوق‌های سوروس یا Soros family and funds را رهبری کرده است. خانم شروتی به عنوان معاون مدیر مجمع جهانی اقتصاد ایفای وظیفه کرده و در مورد افغانستان تجربه دارد. او برنامه‌های کمک‌های بشردوستانه پس از ۱۱ سپتامبر را در افغانستان رهبری کرده است.

الینا کوسنتینو

هیات امناء

الینا کوسنتینو ( Elena Cosentino)، مدیر INSI (موسسه بین المللی حفاظت اخبار و یا International News Safety Institute) است. او یک روزنامه نگار تحقیقی و مستندساز است و نزدیک به ۲۰ سال با CNN، ITN، BBC و برخی دیگر از رسانه‌ها کار کرده است. او برای پوشش خبری از حوادث طبیعی، جنگ‌ها، مهاجرت، قاچاق مواد مخدر، تروریسم و جنایات سازمان یافته به سراسر جهان سفر کرده است.

امی فریس راتمن

هیات امناء

امی فریس راتمن (Amie Ferris-Rotman ) سردبیر اخبار جهانی در مجله نیولاینز است. او بیش از ۱۵ سال تجربه گزارش نویسی در امور بین‌المللی، به ویژه در روسیه و افغانستان، با واشنگتن پست و رویترز دارد. خانم راتمن با زهرا جویا در پروژه‌هایی برای روزنامه‌ی گاردین و مجله تایم همکاری کرد است و همچنین بنیانگذار برنامه سحر حرف می‌زند( Sahar Speaks) می‌باشد که برای خبرنگاران زن افغان فرصت‌های آموزشی و راهنمایی با رسانه‌های بین‌المللی را فراهم کرده است.

جنی کلارک

هیات امناء

جنی کلارک (Jenny Clark) مدیرمالی در بی بی سی با ۲۰ سال تجربه در نظارت بر امور مالی و حسابداری برای اداره امور در سراسر جهان است. او همچنین مدیر مالی بی‌بی‌سی جهانی بود و پنج سال را در شرکت دیلویت در تفتیش گذرانده است. خانم جنی یک متولی امور مالی خیریه با تجربه است.

Lina-Rozbih

لینا روزبه

هیات امناء

لینا روزبه، سردبیر ارشد و مجری تلویزیون دری صدای امریکا است که از سال ۲۰۰۶ به این طرف در آنجا فعالیت دارد.
خانم روزبه نویسنده و شاعری برنده جایزه، مستقر در واشنگتن دی سی است. او به دو زبان دری/فارسی و انگلیسی کار می‌کند و به شکل دوام‌دار مسایل مربوط به افغانستان را با سخنرانان و میزگردها، پوشش می‌دهد.

آریا فاتح

مشاور هیات امناء

آریا فاتح یک تهیه‌کننده تلویزیونی آزاد است و کار خود را در روزنامه‌نگاری با کار در تیم قدیمی اسکای نیوز آغاز کرده است. او قبل از ادامه‌ی تحصیل در مقطع ماستری در رشته روزنامه‌نگاری رادیو تلویزیون در دانشگاه سیتی، در رشته سیاست و روابط بین‌الملل در دانشگاه کوئین مری تحصیل کرده است. در پنج سال گذشته، او یکی از رهبران Afghan Charity Week، موسسه خیریه‌ی که از طرف یک دانشجو راه‌اندازی شده و رهبری می‌شود، است. موسسه مذکور برای جمع‌آوری پول برای کاهش فقر و ایجاد تغییرات مثبت در بریتانیا و افغانستان طراحی شده است.